Příští Festival Závislý Zubr začíná: 21. červen 2019, 20:00

RSS, Atom | Hledej (Šmudlo) :
Hledat

“Tanec bez talentu,
pohyb bez síly,
nadsázka bez legrace”

Éra Honzy Kovaříka, část 3.

18. červenec 2010, 11:46

Sicílie
S novým stoletím se Honza Kovařík vrací na starý kontinent. Zatímco jeho soubor objíždí Evropu s originálním pásmem nudných scének, dostává se Honza Kovařík přes své zločinné kontakty z Mexika a dalších jihoamerických zemí, do přízně dvou vážených, nesnášenlivě konkurenčních mafiánských rodin Koza nozdra (náhorní zločinecká organizace, která vedla nezákonný obchod s mlékem, masem a kozí kůží v sicilských horách, vedená nevlastními bratry donem Paolem K a donem Dussichinem) a Kosa nosdra (kosovská větev albánské mafie působící v Itálii, které šéfuje proslulý don Cosseone).

O italském pobytu Honzy Kovaříka nemáme mnoho zpráv. Víme jen, že pravidelně hrával s donem Cosseonem dlouhotrvající šachové partie. Don Cosseone byl na své šachové umění velmi hrdý, a proto jej Honza Kovařík zprvu nechával schválně vyhrávat. Když si však uvědomil, že tím porušuje své zásadní krédo pravdy v každém činu, porazil bleskově v následující úterní partii dona Cosseona dvojitým matem. V tuto chvíli se, díky následujícímu bleskovému zdrhnutí, stopa Honzy Kovaříka na několik měsíců ztrácí.

Francie
Znovu se objevuje ve střední Francii, kde se Honza Kovařík ukrývá před spravedlivým hněvem sicilské Koza Nozdry a též před spravedlností (zločiny z Jižní Ameriky si Interpol stále ještě pamatuje) u venkovského dobrodince a proslulého vinaře Piéra DeSiché. Honza Kovařík se stává zatrpklým a nic mu nepomáhá ani výborné DeSichéovo víno, ani prostředí francouzské bodrosti, radosti ze života a, nebojím se říct, až bonvivánství.

Velká Británie
Po mnoha letech se na Honzu Kovaříka a jeho lachtany usmálo štěstí. Don Cosseone spálil všechny šachové figurky na Sicílii a počal se věnovat rybaření, zločiny z Jižní Ameriky byly promlčeny a Honza Kovařík tak mohl vyrazit za svým souborem, který právě hrál na Britských ostrovech pokleslý muzikál „Beatle John“.

V Británii je pod vedením Honzy Kovaříka, díky tvůrčímu přetlaku, plynoucímu z mistrovy umělecké pauzy, nastudováno v krátké době několik nových představení. Divadlo sklízí velké úspěchy především s koláží vrcholů Shakespearových dramat a Honza Kovařík se díky tomu stává čestným členem Klubu anglických lordů. Tento Klub byl konečně společností na úrovni, která mohla plně ocenit umění lachtanů a ještě k tomu bezezbytku. Nakonec se však ukázalo, že jen mohla. Že totiž ne všichni členové této vybrané společnosti jsou skutečnými lordy. A tak se i zde časem projevily některé špatné lidské vlastnosti v celé své nízkosti. Pokrytectví, nadřazenost, samolibost a možná i závist. Honza Kovařík díky tomu přišel o podporu Klubu anglických lordů s odůvodněním, že nechodí oblékaný na potřebné úrovni a dělá tak Klubu špatné jméno. A kromě toho prý nemá právo býti členem Klubu nikdo, kdo nevlastní žádné plantáže v britských koloniích. Celá tato trapná kauza byla v bulvárním listě The Sun doložená následující fotografií.

Káša Kouřilů

lachtaní divadlo | náš guru > Éra Honzy Kovaříka, část 3.

Komentář

 

Kde jsi: divadlo > Éra Honzy Kovaříka, část 3.


http://www.zubr.info vyrobeno lexislavem | strojovna TXP,960.gs | ilustrace Bára Herchlová