Příští Festival Závislý Zubr začíná: 23. červen 2023, 20:00

RSS, Atom | Hledej (Šmudlo) :

“Tanec bez talentu,
pohyb bez síly,
nadsázka bez legrace”

Přehled inscenací

20. červenec 2010, 21:46

Od roku 2001 Lachtaní divadlo Honzy Kovaříka uvedlo a stále má na repertoáru tyto hry:

O Červené Karkulce (premiérové uvedení 30.6.2001) – První uvedenou hrou se stala parafráze na oblíbenou pohádku s podtitulem „dětství v pěti dějstvích“. Jedná se o kratší, svérázně vygradovanou, hříčku na známé motivy s nečekaným vyvrcholením.

Labutí jezero (premiérové uvedení 22.6.2002, obnovená premiéra 27.6.2014) – Druhé představení, vycházející z proslulého kusu Petra Iljiče Čajkovského, je hojně vyhledáváno všemi baletními labužníky i labužními baletníky. Náročná inscenace, balet vskutku zvířecí, slouží jako důkaz, že i lachtan je schopen s podporou monumentální hudby podat na souši obdivuhodný, procítěný, pohybově taneční výkon jenž nemá obdoby.

Evangelium podle (premiérové uvedení 28.6.2003) – Třetí, příznačně pojmenovanou, produkci je možné nazvat odvážným vypořádáním se s tradičními klišé nejznámější historky západní civilizace. Nenásilnou formou krátkého pásma koled a lidových říkanek, vztažených k době narození hlavní postavy, je otevíráno široké pole výkladů.

Podivný příběh o Ukuamaaq (premiérové uvedení 25.6.2005) – Dvouleté čekání netrpělivých laiků i – zdánlivou nečinností ansámblu – takřka k šílenství dohnané odborné veřejnosti na novou inscenaci však stálo za všechna strádání. Výsledkem je brilantní, horkou jehlou ušitý kus, posunující hranice veškerého dramatického umění do netušených dimenzí.

Wanted Roy Bean (Eintopf Western) (premiérové uvedení 24.6.2006) – Pořádně žhavá událost horkého léta 2006. Poprvé uvedena v pravé poledne na tradiční premiérové louce v Zubrnicích. Není čas nic vysvětlovat. Znalci žánru vědí své.

Pygmalion (premiérové uvedení 27.6.2008) – Strhující muzikálová podívaná volně vycházející z antického mýtu. Nebo také, chcete-li, nevázané lachtaní muzikálení.

Evagelium podle (Reloaded) (premiérové uvedení 27.6.2009) – Obnovení a rozšíření inscenace Evangelia z roku 2003. Svým způsobem se jedná o návrat k tématům úplně prvního představení divadla. Taková malá Červená Karkulka pro dospělé. Opět známý příběh, překvapující souvislosti i nečekané vyvrcholení. Kruh se uzavírá.

Káša Kouřilů

lachtaní divadlo | > Přehled inscenací

Komentáře

 

Kde jsi: divadlo > Přehled inscenací


http://www.zubr.info vyrobeno lexislavem | strojovna TXP,960.gs | ilustrace Bára Herchlová