RSS, Atom | Hledej (Šmudlo) :

“Malý festival mezi mnoha žánry,
kde divák může vystoupit a účinkující zírat”

Užitečné informace pro návštěvníky Zubrnic

21. červenec 2010, 09:45

Jak jste se již jistě dočetli v článku o Zubrnicích, do obce se dostanete nejlépe přes Ústí nad Labem kde musíte přejet po jednom ze dvou silničních mostů na Střekovskou část a zde se vydat směr Děčín. Měli byste mít po levé ruce řeku Labe a po pravé železnici. Asi tak uprostřed cesty na Děčín leží obec Malé Březno (neplést s Velkým Březnem, zde je sice zámek a pivovar což stojí za pokochání, ale Vy musíte pokračovat až do Malého Března), kde jest nepřehledná odbočka do kopců. Cesta pak sleduje Luční potok až do vesničky Leština, za níž následuje slušný stoupák. Na vrcholu tohoto kopečka se Vám již začne rýsovat žlutá silueta Zubrnického kostela. Další alternativa cesty vhodná pro cestující autem z Prahy a vůbec… začíná v před Roudnicí nad Labem, kde musíte sjet s dálnice, projet a prohlídnout celou Roudnici a po krásném ocelovém mostě přejet na druhou stranu řeky Labe. Cesta dál se dost blbě popisuje nehledě na to, že ji můžete spojit s návštěvou a prohlídkou městečka Úštěk, proto Vás odkazuji na mapu.

Během festivalu Závislý Zubr se spí na louce ve stanovém městečku, ale je zde i varianta pro měkoně či rodiny s dětmi – přespání v obecní ubytovně. Ubytovat se zde lze samozřejmě i mimo festival po celý rok. Prostředí je velmi příjemné. Ubytovna je umístěna v rekonstruované historické budově na návsi. Jsou zde především dvoulůžkové pokoje a dále pak jeden šesti a jeden pětilůžkový. Každý pokoj má vlastní sociální zařízení (sprcha, WC). Na patře je i kuchyňka a v přízemí společenská místnost. Cena za osobu a den se pohybuje kolem 200,-Kč. Což není mnoho. Ubytovnu spravuje obecní úřad, rezervovat lze na telefonu 720511437.

V Zubrnicích jsou občas i dvě hospody. Ta jménem U Pernekrů funguje stále po celý rok a dá se tam popít i najíst. Je umístěna v bývalém kulturním domě ve spodní části Zubrnic. Zasvěcení odborníci na Závislého Zubra vědí, že právě zde je místo konání večerní části hudební produkce. Hospoda U Hanyho v době konání festivalu nikdy neměla otevřeno, ale ze zaručených zdrojů máme zprávy, že jindy mívá normálně otevřeno. Kromě hospod je v Zubrnicích ještě obchod s potravinami a jiným potřebným zbožím (v sousedství hospody U Pernekrů.)

Káša Kouřilů

festival závislý zubr | > Užitečné informace pro návštěvníky Zubrnic

  1. > Honza Novák · 5. květen 2015, 09:36 · řekl/a:

    Ahoj, asi pred 2 tydny jsem byl na vernisazi Albertovi knizky a mel tam hosta Jirku Konverzka. U pivka mi Jirka rikal, ze by si hrozne rad zahral na Zubrovi (ma u Libesic chalupu)…asi je to info mimo, ale rikal jsem ze kdyz to nenapisu, tak to nikdo nebude vedet :) ttp://www.konvrzek.cz/kontakt
    cau Honza

Komentáře

 

Kde jsi: festival > Užitečné informace pro návštěvníky Zubrnic


http://www.zubr.info vyrobeno lexislavem | strojovna TXP,960.gs | ilustrace Bára Herchlová